Festival MUNI 100

15. června 2019, Výstaviště Brno

Program Festivalu MUNI 100

Kulturní program

Hlavní vchod a pokladna budou otevřeny od 13:30. 

Kulturní program

14:00 – 02:00

Koncerty, divadlo, soutěže

14:00 – 16:00 DJ

Malá venkovní stage

14:00 – 16:00 Slavnostní udílení Malých bronzových medailí vybraným absolventům

Rotunda

Slavnostní předání Malých bronzových medailí Masarykovy univerzity 100 vybraným absolventům všech fakult univerzity. 

15:00 – 17:30 Dětské odpoledne s Českou televizí

Vnitřní stage

- programy s dětskými pořady Déčka České televize

- soutěže a zábavné hry pro děti

16:30 Slavnostní zahájení

Malá venkovní stage

Festival MUNI 100 bude slavnostně zahájen nejvyššími členy vedení univerzity včetně vedení jednotlivých fakult. Nechte se přivítat a pojďte slavit s námi! 

16:45 – 17:15 Symfonický orchestr a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity

Velká venkovní stage

Slavnostního zahájení Festivalu MUNI 100 se ujmou dvě nejvýznamnější hudební tělesa Masarykovy univerzity, mezi jejichž členy patří studenti všech vysokých škol v Brně. 

Program:
Gaudeumus igitur - Pěvecký sbor Masarykovy univerzity  
John Williams: Star Wars - Symfonický orchestr Masarykovy univerzity 
James Horner: Avatar - Symfonický orchestr a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity 

Orchestr muni Záznamy z koncertů

17:00 – 19:00 Venkovní expozice VIDA!

Venkovní expozice VIDA!

Buďte mezi prvními, kteří navštíví novou venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! Užijte si 2400 m2 prostoru, který slouží k příjemné relaxaci i chytré zábavě. Najdete zde tři tematické ostrůvky – voda, pohyb a zvuk, osázené zajímavými exponáty. Účastníci Festivalu MUNI 100 mohou vstoupit bezplatně od 17.00 do 19.00 do venkovní expozice VIDA! přímo z areálu výstaviště.

VIDA! SCIENCE CENTRUM

18:00 – 19:10 Ukulele Orchestra jako Brno

Velká venkovní stage

Ukulele Orchestra jako Brno je sdružení věkem i hudebními zkušenostmi pestré party hráčů a příznivců ukulele, původně havajského nástroje připomínajícího malou kytaru. 

Repertoár se postupně rozrůstá, v tuto chvíli ho aktivně tvoří více než padesát předělávek. V netradičním podání kapely můžete slyšet světové rockové a popové hity od Rolling Stones, Beatles, Doors, Steppenwolf, Police, Clash, AC/DC, Depeche Mode, Cure, Abby, Eurytmics, Iggyho Popa, Toma Jonese, Elvise Presleyho, Toma Pettyho, Billa Haleyho, Boba Marleyho, Amy Winehouse, Michaela Jacksona a dalších.

ukulele orchestra jako brno

18:30 – 20:00 VUS Ondráš – Ondrášovské putování

Vnitřní stage

tanečně-hudební folklorní pořad celého souboru

O zbojníku Ondrášovi z Janovic koluje mnoho legend a pověstí a jeho tradice sahá hodně daleko – od Kroměříže přes Valašsko ke slovenskému Trenčínu a dál na východ. Vojenský umělecký soubor Ondráš vás zavede mezi zbojnickou družinu, na lašské kopce, které rozezní libé tóny koncovek, fujary a ženských hlasů. V horách ještě chvíli zůstaneme s goralskou muzikou, ve které se skvěle prolíná autentické hraní na typické korýtkové nástroje v kontrastu s uměleckou aranží orchestru lidových nástrojů. Tanečním a hudebním putováním od kraje jihočeských rybníků, přes moravské vrchoviny, se dostaneme až na temperamentní Slovensko. Užijete si tak živelný dívčí tanec karička, pokocháte se krásou tekovských krojů i tanců a na závěr vás ohromíme téměř akrobatickými tanečními kreacemi z oblíbené Myjavy.

Sledujte různorodost krajů, kterými za dávných časů putovali neohrožení zbojníci. 

Více o programu Promo video

19:00 – 20:45 ProFIdivadlo - DONAHA

Rotunda

podle předlohy Terrence McNallyho

Umělá inteligence, před kterou varoval již Elon Musk, vzala programátorům práci. Korporáty jako IBM, RedHat, Honeywel a další zkrachovaly, takže z kdysi vysoce ceněných odborníků jsou náhle nezaměstnaní, kteří třou bídu s nouzí. Aby zachránili svá rozpadající se manželství, rozhodnou se někteří ze zoufalství nacvičit a realizovat ajťáckou strip show, a to výhradně pro ženy a informaticky nadoraz, tedy donaha. 

Studentský soubor ProFIdivadla (Pro Fakultu informatiky divadla) vznikl roku 1998 původně jako spontánní zájmová záležitost jedné fakulty. Od roku 2006 pak působí na fakultě informatiky v rámci celouniverzitně volitelného předmětu Divadelní hra. 

ProFIdivadlo

20:19 Blahopřání ke 100. výročí založení univerzity

Velká venkovní stage

Své blahopřání ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity pronesou hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, primátorka města Brna Markéta Vaňková a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, kteří nad oslavami MUNI 100 převzali svou záštitu. Blahopřání a vizi do dalších sto let univerzity přiblíží také současný rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek a prorektorka pro vnější vztahy Hana Svatoňová. 

20:45 – 22:15 Vojtěch Dyk & B-Side Band, bandleader Josef Buchta

Velká venkovní stage

B-Side Band je jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru. B-Side Band
je nadžánrovým a nezávislým tělesem, které se potkává s Vojtěchovým naturelem nejenom svou energií, ale i efektivními aranžmá a komunikací s publikem.

Jedinečnou předností tohoto tělesa je bezpochyby velmi pestrá dramaturgie sestavená žánrově nesvázaným repertoárem, jenž je podřízen především snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá. Vedle jazzových standardů a dobře známých bigbandových skladeb jsou tak návštěvníci koncertů překvapováni originálními swingovými úpravami hitů rockových i populárních.

B-Side Band Vojtěch Dyk Tour

22:30 – 22:45 Ohňostroj IGNIS BRUNENSIS - epilog nad Špilberkem

Venkovní program

Dvaadvacátý ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS rozzáří moravskou metropoli Brno od 24. května do 16. června 2019. V hlavní soutěži zahraničních a českých ohňostrůjců na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci čtyři velkolepé ohňostrojné show. Letošní ročník slavnostně uzavře epilog nad hradem Špilberk, který se stane velkolepým bodem programu Festivalu MUNI 100. 

Závěrečný epilog ohňostroj 22. ročníku STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS nad hradem Špilberk budeme sledovat přímo z ozvučeného areálu brněnského výstaviště. Ohňostroj s názvem „Brno – univerzitní město“ je věnovaný letošním kulatým výročím brněnských univerzit, tedy i 100. výročí Masarykovy univerzity.

starobrno ignis brunensis

23:00 – 0:00 VUS Ondráš – Hraje cimbálová muzika

Vnitřní stage

instrumentálně-pěvecký pořad

O vaši zábavu se postará zkušená cimbálová muzika složená z profesionálních hudebníků pod vedením těch nejlepších primášů, kteří vám s radostí zahrají dle vašich přání k poslechu i tanci. Můžete si vychutnat nejkrásnější lidové písně jak z naší domoviny, tak i jiných zemí, ale i světové populární melodie. Neostýchejte se si s muzikanty i zazpívat nebo se přidat na taneční parket.

VUS Ondráš

EXPO MUNI

EXPO MUNI

14:00 – 22:00

Prezentace fakult, pracovišť a studentských spolků MUNI

Budovy fakult a pracovišť Masarykovy univerzity jsou rozesety po celém Brně. Využijte jedinečné příležitosti prohlédnout si univerzitu na jednom místě. 

Program fakult a pracovišť

Program pro vás právě připravujeme. 

Prezentace studentských spolků MUNI

Program pro vás právě připravujeme. 

Program pro děti

Program pro děti

Festival MUNI 100 je akcí, na které se vaše děti rozhodně nebudou nudit. Na programu pro děti stále pracujeme a postupně jej budeme doplňovat. 

 

ZOO BRNO

- hry a soutěže pro děti i dospělé se Zoologickou zahradou Brno

Dětský koutek s hasičskou technikou

14.00 - 18.00

- stánek pro děti s preventivními programy Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje
- ukázky hasičské techniky

Dětská kreativní dílnička zábavního parku Bongo

14.00 - 19.00

- dětská kreativní Bongo dílnička
- Bongo houpadlová zóna pro děti

 

Dětské odpoledne s Českou televizí

15.00 - 17.30

- programy s dětskými pořady Déčka České televize
- soutěže a zábavné hry pro děti

Venkovní expozice zábavního vědeckého parku VIDA!

17.00 - 19.00

Buďte mezi prvními, kteří navštíví novou venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! Užijte si 2400 m2 prostoru, který slouží k příjemné relaxaci i chytré zábavě. Najdete zde tři tematické ostrůvky – voda, pohyb a zvuk, osázené zajímavými exponáty. Účastníci Festivalu MUNI 100 mohou vstoupit bezplatně od 17.00 do 19.00 do venkovní expozice VIDA! přímo z areálu výstaviště.

Fotokoutky

Na několika místech Festivalu MUNI 100 najdete fotokoutky, kde si hned vytisknete svůj snímek nebo ho rovnou nasdílíte na sociální sítě.

GOURMET MUNI

GOURMET MUNI

Na Festivalu MUNI 100 si pochutnáte. Chystáme pro vás bohatou ochutnávku skvělé brněnské gastronomie. Těšit se můžete na retro menzu, food trucky, cukrárny, kavárny, pivní výčepy a spoustu dalších dobrot. 

 

Anne's foodtruck

moderní street food – burgery a tortilly

Restaurace už dávno nejsou jediným místem, kde se setkáte s opravdu kvalitním a chutným jídlem. Anne vám přímo z okénka svého foodtrucku naservíruje ty nejlepší burgery, poutine a tortilly v prvotřídní kvalitě. Pouliční gastronomie v Brně přímo kvete.

FACEBOOK

Bar, který neexistuje

míchané nápoje z legendárního brněnského baru

Podniky Super Panda Circus, 4Pokoje, Whiskey Bar, Slast, letní láska Na Brno dobrý nebo věhlasný Turbomošt – za tím vším stojí parta z Baru, který neexistuje. Přinesli do Brna něco, co nám tu dlouho chybělo, a ještě mnohem víc, o čem jsme ani nevěděli, že potřebujeme. Kvalita, nápaditost a neotřelá chuť. Namíchejte si atmosféru do kelímku!

FACEBOOK

Božský kopeček

řemeslná zmrzlina

Léto už si ani nejde představit bez pestrobarevných zmrzlinářských autíček zaparkovaných na nejživějších místech Brna. Levandule, jahoda s červeným pepřem, grep se šalvějí nebo pražený kokos – to je jen drobný výčet z neobvyklých příchutí veganské zmrzliny Božský kopeček. Jakou příchuť si do kornoutku dáte vy?

FACEBOOK

Cukrářství Martinák

cukrárna

Na ty nejlepší zákusky v Brně se chodí k Martinákovi. Oči přechází, sliny tečou a chuť bojuje se svědomím o to, jestli ten pátý kousek je potřeba, když jste doma stejně jenom dva. Věneček, trubička, větrník, makronka, ovocný košíček či indiánek. Chcete prostě všechno.

WEB

Eggo Truck Brno

vajíčkové pokrmy

Vydatnou snídani nebo brunch cestou do práce nebo do školy? V Eggo Truck hrají hlavní roli pokrmy z vajec z volného chovu a jiných lokálních ingrediencí. Vajíčka na všechny způsoby a proslavená specialita v podobě burgeru s míchačkami, slaninou a cheddarem jistě stojí za vaši pozornost.

FACEBOOK

FÆNCY FRIES

domácí hranolky a dipy

Domovinou FÆNCY FRIES je Ostrava, ale s Brnem si náramně padly do noty. Základem těchto fajnových hranolek jsou kvalitní české brambory a speciální příprava, která zaručuje, že jsou vhodné i pro vegetariány a vegany. Třešničkou na slané hranolce je nabídka originálních dipů.

WEB

FORKY’S

100% rostlinné (plantbased) bistro

Forky’s je bistro, jehož koncept je založen na rostlinné stravě. Ani v jednom soustě nenajdete produkty živočišného původu. Nepřeberná nabídka wrapů, burgerů, bagelů a superbowls uspokojí každého, kdo má rád vegan, RAW, bezlaktózovou a bezlepkovou stravu. Prostě zdravá verze fast foodu.

WEB

FRESH FRIES

originální vlámské hranolky

Tak tady najdete ty pravé vlámské hranolky, které jsou pořádně promaštěné smažením na hovězím loji. Do menšího či většího kornoutu se k hranolkám připojí některá z výborných máček a o gurmánský zážitek je postaráno.

FACEBOOK

Jean Paul's bistro

síť brněnských bister zaměřených na evropskou kuchyni

Zatímco fyzicky budete na brněnském výstavišti, vaše chuťové buňky můžou cestovat křížem krážem po Evropě. Síť bister Jean Paul’s nabízí ty nejlepší speciality evropské kuchyně. Polévky, saláty, spaghetti, lasagne, výborná káva a výběrová italská, švýcarská a moravská vína.

FACEBOOK

Kafe & Kobliha Brno

ručně dělané koblihy

Neexistuje lepší dvojka než kobliha v jedné ruce a kafe v té druhé. Navíc pokud se jedná o ručně dělané koblihy a výběrovou kávu z Kafe & Kobliha.

FACEBOOK

Le Vafle

vaflárna

Vláčné bublinkové těsto, šlehačka, ovoce a nahoře čokoláda, karamel nebo ovocný přeliv. Vafle vašich snů, a ještě lepší, už se připravuje. V Le Vafle svoje řemeslo opravdu umí. A pokud budeme opravdu hodní, možná se dočkáme i lívanců, palačinek nebo zmrzliny.

FACEBOOK

Mladí vinaři

populární sestava mladých vinařů z jižní Moravy

Říká se, že čím je víno starší, tím je lepší. To stejné bychom ale určitě neprohlašovali o vinařích. Mladí vinaři sdružují vinaře a vinařky do 40 let, kteří zvolili cestu spolupráce a obohacování vinařské tradice v České republice. Dělají věci jinak, po svém a hlavně srdcem.

WEB

My Kitchen

zdravé vegan bistro

Kuchyně zdravého životního stylu plná toho nejlepšího, co Země nabízí. Zdravé suroviny jako pohanka, cizrna, datle nebo agáve se snoubí do pokrmů, které jsou nejen zdraví prospěšné, ale hlavně nesmírně chutné. Vše kvalitní, čerstvé a s láskou připravované.

WEB

Rebelbean

populární brněnská pražírna kávy

Nemusíte být rebel, abyste si dali kávu, ale pokud si ji chcete opravdu vychutnat, měli byste se s Rebelem seznámit. Populární brněnská pražírna Rebelbean nabízí výběrovou kávu z těch nejkvalitnějších surovin z celého světa. Žít kávou a dělat ji po svém.

WEB

Starobrno

starobrněnský pivovar

Pravému Brňanovi nekoluje v žilách krev, ale Starobrno. Žádná akce se bez tohoto lahodného chmelového moku neobejde už od roku 1872. A co si budeme nalhávat, každá nezapomenutelná historka začíná větou „Šli jsme na jedno!“.

WEB

Zázračná limonáda

řemeslné limonády od lidí z Baru, který neexistuje

Dali byste si raději nějaké nealko, ale klasické sodovky vám už šumí i ušima? Tenhle problém vyřešila parta z Baru, který neexistuje, když představila svoji Zázračnou limonádu. Tradici se vymykající příchutě a názvy jako Ibiškový slaďouš, Perníková limča nebo Bestceler přímo pobízí k ochutnávání a experimentování.

WEB

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info